14Вже пройшло трошки часу з моменту повернення. Вщухли емоції. На носі вже нова поїздка. Тому вирішив підбити своєрідні підсумки, розказати і дати деякі поради. Можливо для когось вони будуть вже знайомі, а для когось, я надіюся, вони стану у пригоді. Коротко але тільки правда і перевірені факти 🙂

Дорога:

Львів – Лілль = 1900км(зі зупинками для ночівлі у Вроцлаві і у Брюселі)

Лілль – Марсель = 1500км(зі зупинками у Реймс і у Ліоні)

Марсель – Львів = 2500(зі зупинками для ночівлі у Брешії і у Празі)

По маршруту Лілль – Марсель я не їхав. Поки друзі мандрували з Лілля до Марселя я їхав у Ренн із зупинкою у Парижі. Приблизно 600км.

Також у мене був переліт Нант – Марсель(прилизно 800км). Спочатку я планував летіти з Ренна у Марсель, а не міг оплатити авіаквиток на сайті перевізника(volotea.com). Тому я завчасно купив авіаквиток з Нанта в Марсель за 35 євро. Це було найкраще рішення. Бо земне сполучення мені би обйшлося десь в 20євро і 10+ годин в дорозі.

Подорожували ми на авто Hyundai Accent хечбек(2013 р.в.). За весь час наїздили більше 6000 км. Дякую Дмитру, що погодився їхати на своєму авто і гідно пережив пригоди з авто 🙂

Квиток на громадський транспорт вартує 1.70 євро(одноразова поїздка). В основному ми каталися на метро. Це було найзручніше.

Витрати на дорогу:

Як показала подорож, найоптимальніше число подорожуючих 4 особи. Це буде комфортно пасажирам на задньому сидінні і по грошах. Може їхати п’ятеро, але бажано автомобілем вищого класу і трошки більших розмірів. Бо сидіти в тісноті на протязі близько 1000 км за один день буде дуже важко. А якщо їхавти 2 дні підряд? Так, буде дешевше по грошах. Але не завжди гроші все вирішують 🙂

На дорогу до Лілля ми витратили близько 200 євро(бензин + платні дороги).

На зворотній дорозі витрати були значно більші. Це все через те, що у Франції, Італії, Австрії, Чехії платні дороги. До Лілля ми їхали через усю Німеччину з безплатними дорогами і по Польщі(де платні дороги). Але дешевий польський бензин компенсував витрати на платні дороги.

Найдорожчі дороги все таке у Франції і Італії. Тільки в самій Італії на дорогах ми “залишили” близько 80 євро. Для проїзду по австрійських і чеських дорогах, при в’їзді на їхню території, на заправках, треба купляти “дорожні вінєтки”. Вони клеються на лобове скло авто і спецприбори, які розташовані вздовж доріг, зчитують інфу з твоєї вінєтки.

Тому хто планує подорожувати Німеччиною-Польщою на авто пропоную брати до уваги наступні цифри: 10 євро на кожних 100км дороги. Якщо плануєте подорожувати іншими країнами, такими як Франція, Італія – потрібно виходити із витрати 20 євро на 100км дороги. Для подорожі Австрією і Чехією достатньо вінєтки, яка вартує 15-20 євро.

Проживання: 

Усе житло ми бронювали через сервіс airbnb.com. Оріїнтувалися на “дешево і сердито”. Ми могли навіть собі позволити забронювати житло не у самому місті, а за містом. Авто нам це позволяло. Деяке житло ми бронювали завчасно до приїзду, наприклад у Реймсі і Ліоні. Деяке житло ми бронювали безпосередньо по дорозі(у Вроцлаві). Деяку бронь нам скасовували за кілька днів до приїзду і ми шукали заміну(у Ліллі). А у Марселі шукали житло і взагалі під час турніру, за 4 дні до приїзду. Лише у Брюселі ми бронювали хостел через booking.com, бо це був найдешевший варіант(15євро/особа). Правда потім ще мали з ним проблеми, але вони успішно вирішилися. Та й яка подорож без проблем? 🙂

Ціни житло у Франції коливалися в залежності від міста і розташування. Але в середньому ціни коливалися від 20 до 30 євро з чоловіка за ніч.

У Марселі я з Дімою забукали кімнату у квартирі, де проживає молода сім’я з дочкою. Ми були у них першими жильцями. Потім вони розказували, що був страх, що “двоє дорослих мужчин” будуть жити у їхній квартирі. Але ми дуже подружилися з ними, разом снідали, вечеряли, святкували день народження їхньої доньки і моє. Коли ми відїжали, то не хотіли їх покидати, дуже здружилися за цих 3 дні 🙂 Ще й на прощання отримали від них подарунки. Тепер маємо друзів і у Марселі, до яких можна в будь який момент приїхати в гості і з нетерпінням чекаємо їх в гості 🙂

На зворотній дорозі ми безплатно ночували у Брешії у земляків, а у Празі ночували в готелі у двомісному номері за 20євро/особа зі сніданком.

Харчування: 

По дорозі до/з Франції ми в основному обідали фаст-фудами. У самій Франції ми сніданки/вечері готували самостійно з куплених продуктів у супермаркетах. А вже обідати ми старалися і місцевих кафешках-ресторанах місцевою їжею. Вартість обіду у таких закладах склада близько 10-15 євро. Якщо страва вартувала 20 євро, то її спокійно можна було брати на двох людей. Закладів подібного роду у містах, які ми відвідували, було багато. Ціни на харчування порівняно лояльні і не дуже то відрізняють в порівннянні із закладом по сусідству, через стіну. Також біля кожного кафе/ресторану є меню, з яким відвідувач може ознайомитися і вирішити, чи йому підходять ціни, страви, асортимент і чи заходити в середину, чи шукати інший заклад. Всім гостям безплатно і в необмеженій кількості подається питтєва вода.

Ціна чашки еспресо в районі 2 євро. p.s. але там погане еспресо. Хорошого так і не знайшов 🙁

Інше:

Ми були у Провансі, але на дегустацію вина не ходили. Друзі, коил були у Реймсі, їздили на дегустації шампанських вин. Їм сподобалося. Коли ми були у Бандолі(столиця розових вин), то нам пропонували дегустаційни тур, але його вартість в залежності від різних нюансів, коливалася від 60 до 100 євро. Можливо через популярність місця, через туристів, через Євро-2016. Думаю якщо би був час, то можна було би знайти і дешевші тури.

Підсумки:

Якщо ви плануєте їхати в Європу, то розраховуйте свої витрати десь в районі 50 євро на день (20 євро житло, 15 – харчування, 15 – інші витрати). Це такий орієнтир. Можна і дорожче, а можна і дешевше(якщо ночувати у коучів, харчуватися хлібом з водою, або горішками).

Дуже зручно їхати автомобілем, але чотирьом з витратами 10(або 20) євро на 100км в залежності від країни.

Ну і ще – подорожуйте! Воно того варте 🙂

P.S. якщо у Вас залишилися запитання – з радістю дам відповідь на них

 

 

 

 

Written by Petro Kryvyi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *